Forum

 Wybuchła bomba demograficzna. Teraz musimy policzyć straty.
Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
polonus
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 5:35, 19 Mar 2007    Temat postu: Wybuchła bomba demograficzna. Teraz musimy policzyć straty.

Wpisał się ktoś do księgi gości, podpisany "qq", komentując, jak mniemam, felieton pod tytułem [link widoczny dla zalogowanych] Zaprasza mnie też do dyskusji, więc wklejam tu cały jego komentarz:

"1. Wynalezienie pigułki antykoncepcyjnej to 1955 rok, ludność świata w tym momencie wynosiła: 2 755 823, w 2005 roku odpowiednio 6 453 628 . Oznacza to ponad 2 krotny wzrost, od momentu wprowadzenia do użycia tabletki antykoncepcyjnej:)

2. Pomysł z umieszczeniem wszystkich ludzi na 33 kilometrach kwadratowych:
na stronach GUS możemy doszukać sie danych iż w Warszawie gęstość zaludnienia w 2005 roku wyniosła 3275 osób na km kwadratowy. Myślę, że każdy gdyby mógł przenieść sie(zakładając, że warunki bytowe, ceny, praca etc nie zmienią się... no może tylko komfort się zwiększy;) do miejsca nawet o dużo dużo niższym zagęszczeniu ludności zrobiły to bez wahania. Sam mieszkam w Lublinie(2414 osób na km2)-stanowczo za tłoczno!

3. Głód, susza-abstrakcja? W Polsce przynajmniej to drugie na pewno nie. Może pan nie zauważył, ale nawet u nas latem brakuje wody dla zwierząt czy do podlewania działek. Woda to nie tylko główny element diety. Czy ktokolwiek wyobraża sobie życie na pustyni-bez drzewa i zwierząt na horyzoncie, bez prysznica? Woda oczywiście jest-w butelce do picia i tylko do picia.

4. Problem z wyludnianiem się: naturalne jest że narody giną i powstają, ciągle sie przemieszczają. Nie ma tu powodu do obaw. Chyba, że ktoś żywi ogromną nienawiść do kolorowych, i obawia się wyginięcia białej rasy, czy jakiejkolwiek narodowości. Przede wszystkim ludzie. Człowiek póki co nie jest tak głupi, żeby samemu kierować sie ku masowej zagładzie poprzez antykoncepcję i doprowadził do tego, żeby nie pozostał ani jeden na Ziemi. Autora widzę bardzo gryzie widok Arabów w Europie, niech może zwalczy swoje niezdrowe uprzedzenia.

5. Uganda a Zimbabwe a ilość zarażeń wirusem HIV:
W Zimbabwe występuje najwyższa na świecie hiperinflacja 1,593.6% (w styczniu 2007). Stopa bezrobocia wynosi ok. 80%. Dodatkowo kraj ten niedawno angażował się w wojnę w Demokratycznej Republice Konga. Ma gorszą sytuację gospodarzą niż Uganda, która po kilka latach ciągłych inwestycji wyszła na prostą. Trzeba zwrócić uwagę na przede wszystkim na długofalową tendencję, w której widać iż warunki życia w Zimbabwe pogarszają się, a w Ugandzie wręcz odwrotnie. Ciekawe są też dane podane przez ONZ, wg przeprowadzonych przez nią badań w obu krajach użycie prezerwatyw jest niemal identyczne, natomiast prognozy długofalowe zapowiadają dwukrotnie większą liczbę urodzin w Ugandzie niż w Zimbabwe(7,1 do 3,6 dzieci urodzonych przez jedną kobietę). Polecam porównać sobie wyniki raportu onz:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Jako ciekawostkę dodam, iż liczba katolików w Zimbabwe jest większa ok 35%, do 30% w Ugandzie.

7. Chętnie podyskutuję na temat wiarygodności tych badań, proszę o podanie źródła. Swoją drogą czy przy nieodpowiednim stosowaniu pigułek można tu mówić o antykoncepcji? To jak założyć najlepsze zamki w drzwiach i zapominać je zamknąć(porównanie!)

8. 5 milionów DZIECI umiera co roku na świecie z powodu głodu i niedożywienia(onz, 2004)

9. Czy ma moralne prawo upominania w jakiejkolwiek sprawie organizacja, która mordowała ludzi za inne przekonania, wiarę, która kazała nawet wypierać się, że Ziemia jest okrągła i nie jest centrum wszechświata, która mordowała, dostosowywała 10 przykazań do swoich celów w danym momencie? Organizacja, która do dnia dzisiejszego sieje rasizm, antysemityzm i homofobię? Zapraszam do dyskusji"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hiob
AdministratorDołączył: 30 Cze 2005
Posty: 471
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Północna Karolina, USA

PostWysłany: Pon 6:20, 19 Mar 2007    Temat postu: Re: Wybuchła bomba demograficzna. Teraz musimy policzyć stra

qq napisał:
"1. Wynalezienie pigułki antykoncepcyjnej to 1955 rok, ludność świata w tym momencie wynosiła: 2 755 823, w 2005 roku odpowiednio 6 453 628 . Oznacza to ponad 2 krotny wzrost, od momentu wprowadzenia do użycia tabletki antykoncepcyjnej:)


Tylko, że wzrost ten występuje nie w tych krajach, gdzie pigułka jest powszechnie stosowana.

Cytat:
2. Pomysł z umieszczeniem wszystkich ludzi na 33 kilometrach kwadratowych:


Ale ja nigdzie nie sugerowałem, żeby ludzi wtłaczać w 33 kilometry kwadratowe. Przykład mówiący o tym, że ludność świata zmieściłaby się na takim obszarze miał na celu tylko zilustrowanie faktu, że tak naprawdę wcale nas nie jest tak wielu. Napisałem też:

"Zdumiewającym faktem jest, że gdyby każdemu mieszkańcowi Ziemi dać 110 m kwadratowych powierzchni, tyle, ile miał typowy domek jednorodzinny w Polsce, to cała ludność świata zmieściłaby się w „mieście” wielkości Teksasu. Gęstość zaludnieni a tego miasta byłaby gdzieś między Bronxem a San Francisco. A Teksas, choć to wielki stan, to przecież nie jest to cały świat. Jest zaledwie dwa razy większy od Polski."

Takie ilustracje dałem tylko dlatego, żeby ukazać fakt, że nawet, jakby nas było dziesięć razy więcej, do "przeludnienia Ziemi" byłoby jeszcze bardzo daleko.


Cytat:
3. Głód, susza-abstrakcja? W Polsce przynajmniej to drugie na pewno nie. Może pan nie zauważył, ale nawet u nas latem brakuje wody dla zwierząt...


O suszy to akurat nic nie pisałem, ale nie zmienia to wartości merytorycznej Twojego argumentu. Faktem jest, że w Polsce zdarzają się lata, gdy jest problem z suszą. Wynika to jednak głównie z błędnej polityki melioracyjnej prowadzonej przez lata, gdzie głównym jej celem było osuszanie wszystkiego, czego się tylko dało. Ale to nie są zmiany nieodwracalne. A winnych krajach jest bardzo różnie. Wiele cierpi na brak wody, wiele ma jej w nadmiarze. Nie można jednak mówić, że w skali globalnej tej wody brakuje, bo wody na Ziemi nie braknie nigdy. Brakuje wody zdatnej do picia, zgoda. Ale od tego jesteśmy ludźmi, mamy swoje małe rozumki, żeby takie problemy rozwiązywać.

Cytat:
4. Problem z wyludnianiem się: naturalne jest że narody giną i powstają, ciągle sie przemieszczają. Nie ma tu powodu do obaw.


Nie jest to naturalne, gdy powodem tego jest aborcja i antykoncepcja.

Cytat:
Chyba, że ktoś żywi ogromną nienawiść do kolorowych, i obawia się wyginięcia białej rasy, czy jakiejkolwiek narodowości. Przede wszystkim ludzie.


??

Cytat:
Człowiek póki co nie jest tak głupi, żeby samemu kierować sie ku masowej zagładzie poprzez antykoncepcję i doprowadził do tego, żeby nie pozostał ani jeden na Ziemi.


Patrząc na to, co się dzieje w Europie, Ameryce Północnej i Izraelu nie byłbym tego wcale taki pewien. Nie mówiąc już o tym, że te regiony świata bardzo aktywnie starają się narzucić taki sposób myślenia krajom rozwijającym się i często uzależniają swą pomoc gospdarczą dla nich od wprowadzania programów propagujących antykoncepcję.


Cytat:
Autora widzę bardzo gryzie widok Arabów w Europie, niech może zwalczy swoje niezdrowe uprzedzenia.


Akurat mieszkam dość daleko od Europy i ani mnie grzeje, ani ziębi, czy tam mieszkają jeszcze jacyś biali, czy nie. Poza, oczywiście Polską, ale pisałem o Europie Zachodniej. Mówiłem tylko o pewnym demograficznym fakcie, więc prosiłbym Cię, żebyś powstrzymał się od uwag tego typu.


Cytat:
5. Uganda a Zimbabwe ...


Dzięki za ten wykład na temat gospodarki tych krajów, ale nie wiem, co to ma wspólnego z tym, o czym pisałem w moim felietonie. (Był to inny felieton, [link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:
7. Chętnie podyskutuję na temat wiarygodności tych badań, proszę o podanie źródła.


Link do źródła był w tym felietonie. Podaję go jeszcze raz, kliknij [link widoczny dla zalogowanych].

Cytat:
8. 5 milionów DZIECI umiera co roku na świecie z powodu głodu i niedożywienia(onz, 2004)


Nie z powodu braku żywności na świecie, ale z przyczyn politycznych. Rządy krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Kanady płacą swym rolniko za pozostawianie ziemi odłogiem, a w Polsce i innych krajach w Europie największym problemem rolników jest zalew rynków tanią żywnością z Chin.

Cytat:
9. Czy ma moralne prawo upominania w jakiejkolwiek sprawie organizacja, która mordowała ludzi za inne przekonania, wiarę, która kazała nawet wypierać się, że Ziemia jest okrągła i nie jest centrum wszechświata, która mordowała, dostosowywała 10 przykazań do swoich celów w danym momencie? Organizacja, która do dnia dzisiejszego sieje rasizm, antysemityzm i homofobię?


Domyślam się, że masz na myśli Kościół. Ale Kościół nikogo nie mordował, nie kazał się wypierać, że ziemia jest okrągła i nie sieje rasizmu, antysemityzmu ani homofobii. I chętnie także na te tematy podyskutuję.

Cytat:
Zapraszam do dyskusji"


Czekam z niecierpliwością.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
papirus2
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon 15:08, 19 Mar 2007    Temat postu:

Nie bardzo kojaże o co chodzi?? Confused Embarassed Question Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
noHumanek
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 15:50, 19 Mar 2007    Temat postu:

Nio piękny temat dla naukowców zajmujących się teorią gier Wink
bo może i jeśli dojdzie do przeludnienia przegrają wszystkie narody albo tylko niekture(wojna, pandemia), ale z całą pewnością te które się zaczną "ograniczać" przegrają wiele wcześniej(wymrą)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
frostknight
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: jg/wr

PostWysłany: Czw 11:59, 22 Mar 2007    Temat postu: Re: Wybuchła bomba demograficzna. Teraz musimy policzyć stra

hiob napisał:
nawet, jakby nas było dziesięć razy więcej, do "przeludnienia Ziemi" byłoby jeszcze bardzo daleko.

Z tym że przeludnienie nie musi oznaczac sytuacji kiedy bedziemy sobie włazić na głowy. Wystarczy że będziemy produkować dużo więcej zanieczyszczeń niż znosi nasza planeta + eksploatować jej zasoby naturalne w tempie prowadzącym do szybkiego wyczerpania sie ich (tylko po to by zaspokoić potrzeby ówczesnej ludzkosci). W sumie jeśli teraz nie występuje taki stan, nie jesteśmy daleko od niego.
[
Cytat:
4. Problem z wyludnianiem się: naturalne jest że narody giną i powstają, ciągle sie przemieszczają. Nie ma tu powodu do obaw.
Nie jest to naturalne, gdy powodem tego jest aborcja i antykoncepcja.

A co dopiero wojny. Od aborcji i antykoncepcji jeszcze żaden naród nie wymarł, od wojen wiele.


Cytat:
8. 5 milionów DZIECI umiera co roku na świecie z powodu głodu i niedożywienia(onz, 2004)
Nie z powodu braku żywności na świecie, ale z przyczyn politycznych. Rządy krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Kanady płacą swym rolniko za pozostawianie ziemi odłogiem, a w Polsce i innych krajach w Europie największym problemem rolników jest zalew rynków tanią żywnością z Chin.

Do tego pamietaj że rynki krajów trzeciego swiata są zalewane taką ilością taniej żywności z USA i UE, że tamtym rolnikom po prostu nie opłaca się produkowac i zwyczajnie padają. Co do antykoncepcji w Afryce - może dzięki temu zmniejszyła by sie tam zachorowalność na AIDS i choroby weneryczne? (chociaż to można osiągnąć przez kondomy, żaden inny środek antykoncepcyjny cię przed tym nie chroni).
Cytat:
9. Czy ma moralne prawo upominania w jakiejkolwiek sprawie organizacja, która mordowała ludzi za inne przekonania, wiarę, która kazała nawet wypierać się, że Ziemia jest okrągła i nie jest centrum wszechświata, która mordowała, dostosowywała 10 przykazań do swoich celów w danym momencie? Organizacja, która do dnia dzisiejszego sieje rasizm, antysemityzm i homofobię?
Domyślam się, że masz na myśli Kościół. Ale Kościół nikogo nie mordował, nie kazał się wypierać, że ziemia jest okrągła i nie sieje rasizmu, antysemityzmu ani homofobii. I chętnie także na te tematy podyskutuję.

A Święta Inkwizycja to gips? Stosy, prześladowania, Indeks Ksiąg Zakazanych (który swoją drogą zniósł dopiero Jan Paweł II), tortury... to nie morderstwa? Galileusz za twierdzenie o obrocie Ziemi omal nie spłonął (życie uratowało mu odwołanie swych tez), ale np. Giordano Bruno za głoszenie tez o istnieniu wielu światów takich jak Ziemia (tj. zamieszkanych przez istoty rozumne) dokonał żywota na stosie.Krucjaty to też nie było takie sobie nieznaczące coś, zwłaszcza że święci, pobożni Wink rycerze w 1204 splądrowali Bizancjum, a z ludnością bliskiego Wschodu też nie obchodzili sie zbyt humanitarnie. Chrystianizacja "ogniem i mieczem" Prus, Litwy, Słowian Połabskich tez jakoś się kłóci z zasadą "miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Wojny religijne również zebrały swoje żniwo - słyszałeś o wojnie trzydziestoletniej (1618-1648), wojnach husyckich (XV w., Czechy) czy hugenockich (II poł. XVI w. , Francja) i Nocy Św. Bartłomieja, kiedy to doszło do pogromu francuskich protestantów (2 dni - 3 tys. ofiar)? Co z Piusem XII który popierał ruchy faszystowskie, utrzymywał dobre stosunki z Mussolinim, Franco i dodatkowo poparł Ante Pavelicia odpowiedzialnego za ludobójstwo w Chorwacji? Co z ks. Tiso, otwarcie współpracującym z nazistami, odpowiedzialnym za wywózkę 60 tys. (!) słowackich Żydów do obozów koncentracyjnych, straconym za zbrodnie wojenne ale uznanym męczennikiem za wiarę?

Czekam z niecierpliwością. [/quote]

Doczekałes się zatem. Bynajmniej nie mówię że Kościół Katolicki (ani jakikolwiek inny) jest organizacją zbrodniczą, ale przyznasz że z powodu jego działań lub inspiracji bardzo wielu ludzi
zakonczyło życie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hiob
AdministratorDołączył: 30 Cze 2005
Posty: 471
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Północna Karolina, USA

PostWysłany: Śro 2:35, 13 Cze 2007    Temat postu: Re: Wybuchła bomba demograficzna. Teraz musimy policzyć stra

frostknight napisał:
Z tym że przeludnienie nie musi oznaczac sytuacji kiedy bedziemy sobie włazić na głowy. Wystarczy że będziemy produkować dużo więcej zanieczyszczeń niż znosi nasza planeta + eksploatować jej zasoby naturalne w tempie prowadzącym do szybkiego wyczerpania sie ich (tylko po to by zaspokoić potrzeby ówczesnej ludzkosci). W sumie jeśli teraz nie występuje taki stan, nie jesteśmy daleko od niego.


Ale to jest tylko Twoja opinia. Zdajesz sobie sprawę z tego, że bardzo wiele osób jej nie podziela. Ja uważam, że nasza Ziemia jest dużo bardziej odporna, niż jej dajemy na to kredyt. Faktem jest, że klimat się ociepla, ale faktem jest także, że nie mamy najmniejszego pojęcia, czy działalność człowieka ma na to jakikolwiek wpływ. Wielu naukowców tak twierdzi, ale wielu twierdzi, że nawet, jakbyśmy żyli jak nasi przodkowie przed milionami lat, na drzewach, albo, jakby nas wcale nie było, to klimat ocieplił by się dokładnie tak samo. Czyli mamy tu bardziej do czynienia z gdybaniem niż z nauką i więcej tu aktywizmu niż obiektywizmu.

Cytat:

A co dopiero wojny. Od aborcji i antykoncepcji jeszcze żaden naród nie wymarł, od wojen wiele.


Tylko co to ma wspólnego z czymkolwiek? Czyżbyś sugerował, że ja jestem zwolennikiem rozwiązywania problemów przez konflikty wojenne? I w jaki sposób to, że istnieje inne zło, ma spowodować, że to pierwsze zło stanie się dobrem? Czy fakt, że wojny doprowadzały narody do wyginięcia (choć jest to spore uproszczenie i pewnie wiesz o tym sam) powoduje, że aborcja staje się mniejszym złem? A co do wyginięcia narodów z powodu aborcji i antykoncepcji, to zaczekaj trochę. To tylko kwestia czasu.


Cytat:

Do tego pamietaj że rynki krajów trzeciego swiata są zalewane taką ilością taniej żywności z USA i UE, że tamtym rolnikom po prostu nie opłaca się produkowac i zwyczajnie padają. Co do antykoncepcji w Afryce - może dzięki temu zmniejszyła by sie tam zachorowalność na AIDS i choroby weneryczne? (chociaż to można osiągnąć przez kondomy, żaden inny środek antykoncepcyjny cię przed tym nie chroni).


Akurat nie jest to prawda. Te kraje trzeciego świata, które mają stabilną sytuację gospodarczą i polityczną najczęściej są eksporterem żywności. Wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu w Stanach, żeby zobaczyć, ile produktów spożywczych jest z krajów Ameryki Łacińskiej. A te, w których są wojny i inne problemy liczą na pomoc, nie mając pieniędzy nawet na zakup żywności na Zachodzie.

Co do kondomów, to rzeczywiście chronią. W 70%. Ciekawe, czy byś polecał je swemu dziecku, gdybyś wiedział, że jego, czy jej partner jest chory na AIDSa. Jedyny skuteczny program w Afryce o jakim słyszałem, to program abstynencji. Pisałem o tym kiedyś i znajdziesz ten tekst tutaj: [link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:

A Święta Inkwizycja to gips? Stosy, prześladowania, Indeks Ksiąg Zakazanych (który swoją drogą zniósł dopiero Jan Paweł II), tortury... to nie morderstwa? Galileusz za twierdzenie o obrocie Ziemi omal nie spłonął (życie uratowało mu odwołanie swych tez), ale np. Giordano Bruno za głoszenie tez o istnieniu wielu światów takich jak Ziemia (tj. zamieszkanych przez istoty rozumne) dokonał żywota na stosie.


Pomieszanie z poplątaniem. Więcej w tym propagandy, niż faktów. I o inkwizycji i o Galileuszu i o Giordano Bruno pisałem już, więc jak chcesz podyskutować na temat każdego z tych zagadnień, przeczytaj odpowiedni tekst i zacznij nowy temat. Znajdziesz je tutaj:

Inkwizycja:

[link widoczny dla zalogowanych]

Galileusz:

[link widoczny dla zalogowanych]

Giordano Bruno:

[link widoczny dla zalogowanych]


A jeżeli chodzi o „wojny religijne”, to XX wiek przyniósł więcej ofiar niż cała dotychczasowa historia ludzkości, a wojny XX-wieczne nie były religijne, tylko ideologiczne. Poza tym przyczynami wojen zawsze niemal jest coś zupełnie innego, a religia jest tylko pretekstem. Ponieważ społeczeństwa się zlaicyzowały, wymyślają teraz inne preteksty. Wiara nie ma więc nic tutaj do rzeczy.


Cytat:
Bynajmniej nie mówię że Kościół Katolicki (ani jakikolwiek inny) jest organizacją zbrodniczą, ale przyznasz że z powodu jego działań lub inspiracji bardzo wielu ludzi
zakonczyło życie.


Nie przyznam tego, bo jest to twierdzenie fałszywe. Kościół to święty Franciszek, matka Teresa, męczennicy bez walki oddający życie za wiarę. Nauka Kościoła jest niezmienna od Jego początku. A że Kościół stał się potęgą polityczną w pewnym okresie i ludzie to wykorzystywali, to nie obwiniaj za to samego Kościoła. Jak mówiłem wcześniej, jak ktoś chce uderzyć psa, zawsze kij znajdzie. Jak ktoś chce zacząć wojnę, znajdzie pretekst. Ale mówienie, że Kościół i wiara są tu przyczyną zła to jakieś totalne nieporozumienie.

PS. I przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią, ale najpierw nie miałem czasu, a potem jakoś mi to miejsce umknęło uwagi. Postaram się na przyszłość być uważniejszy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
starex
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: PL

PostWysłany: Śro 8:56, 27 Cze 2007    Temat postu:

W PL też jest aborcja,ale na razie po cichu

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
noHumanek
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Śro 12:49, 27 Cze 2007    Temat postu:

myśle że z Przyrostem naturalnym jest tak samo jak z inflacją , durza ma oczywiste wady ale jej wartość ujemna też b. szkodzi więc próbuje sie ją utrzymać na stałym niedurzym ale jednak dodatnim poziomie

bez dodatniego przyrostu niebyło by postępu cywilizacyjnego a wręcz dekadencja i regres :/ przynajmniej po czasie dłuszszum niż życie 1-1.5 pokolenia


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Guerrillero
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Śro 13:33, 27 Cze 2007    Temat postu:

Faktycznie, pewien przyrost jest potrzebny do rozwoju, ale też nie w dowolnej ilości, bo bezmyślne dziecioróbstwo przyniesie więcej szkody niż pożytku (vide Chiny).

Swoją drogą ciekawi mnie jaki miała przyrost naturalny Irlandia w okresie zakazu antykoncepcji, który skończył się bodajże kilkanaście lat temu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hiob
AdministratorDołączył: 30 Cze 2005
Posty: 471
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Północna Karolina, USA

PostWysłany: Śro 13:43, 27 Cze 2007    Temat postu:

starex napisał:
W PL też jest aborcja,ale na razie po cichu


I co to ma niby wykazać? W Polsce także mamy morderstwa, pobicia, oszustwa podatkowe, kradzieże, wykroczenia drogowe itd, itp. Czy fakt, że one istnieją ma powodować to, że zlikwidujemy kodeks karny i drogowy? To, że pewne przypadki usuwania ciąży istnieją nie świadczy wcale o tym, że ten proceder powinno się zaakceptować.

Guerrillero napisał:
Faktycznie, pewien przyrost jest potrzebny do rozwoju, ale też nie w dowolnej ilości, bo bezmyślne dziecioróbstwo przyniesie więcej szkody niż pożytku (vide Chiny).


W Chinach mają poważne problemy, nie z powodu zbyt dużego przyrostu naturalnego, ale właśnie z powodu przymusowej aborcji i polityki rodzin z jednym dzieckiem. Pisałem o tym w artykule, na temat którego prowadzimy tutaj dyskusję. Dobrze by było, żebyście go przeczytali, skoro rzekomo o nim tu dyskutujemy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Guerrillero
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Śro 15:00, 27 Cze 2007    Temat postu:

hiob napisał:
W Chinach mają poważne problemy, nie z powodu zbyt dużego przyrostu naturalnego, ale właśnie z powodu przymusowej aborcji i polityki rodzin z jednym dzieckiem. Pisałem o tym w artykule, na temat którego prowadzimy tutaj dyskusję. Dobrze by było, żebyście go przeczytali, skoro rzekomo o nim tu dyskutujemy.
Przeczytałem go ale mówimy o innych problemach. Przymusowa aborcja to problem poszczególnych rodzin, a zbyt duży przyrost to problem całego państwa. Jeden problem jest efektem innego. Gdyby nie było takiego przyrostu, to nie byłoby problemu przymusowych aborcji.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hiob
AdministratorDołączył: 30 Cze 2005
Posty: 471
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Północna Karolina, USA

PostWysłany: Śro 16:56, 27 Cze 2007    Temat postu:

Guerrillero napisał:
...Przeczytałem go ale mówimy o innych problemach. Przymusowa aborcja to problem poszczególnych rodzin, a zbyt duży przyrost to problem całego państwa. Jeden problem jest efektem innego. Gdyby nie było takiego przyrostu, to nie byłoby problemu przymusowych aborcji.


Ja nie pisałem o problemach rodzin, ale właśnie państwa. całe społeczeństwo Chin ma problem z powodu tej polityki. I co to znaczy "zbyt duży przyrost"? Chiny są eksporterem wszystkiego, nie wyłączając żywności, więc na czym miałby polegać problem?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Guerrillero
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Śro 17:45, 27 Cze 2007    Temat postu:

Na czym polega problem - nie wiem. Ale wątpię, że władza przedsięwzięła takie drastyczne kroki dla własnego kaprysu lub ze złośliwości do przeciwników aborcji. Z pewnością nawet dzisiaj kiedy Chiny stają się mocarstwem mają jakieś ważkie powody.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hiob
AdministratorDołączył: 30 Cze 2005
Posty: 471
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Północna Karolina, USA

PostWysłany: Śro 1:22, 04 Lip 2007    Temat postu:

Guerrillero napisał:
Na czym polega problem - nie wiem. Ale wątpię, że władza przedsięwzięła takie drastyczne kroki dla własnego kaprysu lub ze złośliwości do przeciwników aborcji. Z pewnością nawet dzisiaj kiedy Chiny stają się mocarstwem mają jakieś ważkie powody.


Tak rozumując można by uznać, że władza w nazistowskich Niemczech, czy stalinowskiej Rosji też z pewnością miała swoje własne ważne powody. Przecież jakby ich nie miała, nie zamykałaby nikogo w obozach śmierci, prawda?

Reżim w Chinach zdumiewająco zaczyna przypominać faszyzm. Bezlitosne niszczenie przeciwników politycznych, wojna propagandowa, (niedawno zestrzelili swojego starego satelitę , o czym niewiele osób nawet słyszało. Pokazali w ten sposób, że nie tylko mają w pięcie międzynarodowe przepisy, ale także dali pokaz siły. Jeżeli już są w stanie technicznie czegoś takiego dokonać, to za parę lat będą w stanie zneutralizować armię USA, która bez swych satelitów będzie jak pijane dziecko we mgle).

Ciekawe jakby świat zareagował, jakby coś takiego zrobił Bush? A my (albo niektórzy z nas) mówimy: "wątpię, że władza przedsięwzięła takie drastyczne kroki dla własnego kaprysu", czy "Z pewnością ... mają jakieś ważkie powody." Jasne, że mają. Kontrolowanie społeczeństwa, upodlenie i zniewolenie i pokazanie, kto jest władzą. Poza tym co to za sytuacja, gdy urzędnik może przyjść i aresztować Twoją żonę tylko dlatego, że ona chce mieć drugie dziecko? A po aresztowaniu zmusić ją fizycznie, przemocą do aborcji, nawet w dziewiątym miesiącu, w prymitywnych warunkach? Jakie to niby nieznane nam powody miałyby usprawiedliwiać takie działanie? Wytłumacz mi to, proszę. Bo ja nigdy nie pojmę takiego barbarzyństwa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Guerrillero
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Śro 11:31, 04 Lip 2007    Temat postu:

hiob napisał:
Reżim w Chinach zdumiewająco zaczyna przypominać faszyzm.
To już wiemy. O ponad pół wieku.

hiob napisał:
Kontrolowanie społeczeństwa, upodlenie i zniewolenie i pokazanie, kto jest władzą.
Wszystko to jest stosunkowo łatwo osiągalne w warunkach dyktatorskich i bez jakichś przymusowych aborcji. Cała ta polityka jednego dziecka z pewnością jest jednym z czynników negatywnie nastawiających społeczeństwo do władzy. A każda władza, nawet dyktatorska zabiega jak największe poparcie dla siebie. Dlaczego więc nie zrezygnują z tej polityki hamowania przyrostu? Chińczycy nie są głupi i wiedzą co robią. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo argument, że dla upodlenia własnego narodu wydaje mi się nielogiczny, maksymalnie nierozsądny i w ogóle oderwany od rzeczywistości.

BTW: Statystyczna chińska kobieta rodzi w życiu dwójkę dzieci.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy." JP II. Strona Główna -> APOLOGETYKA, KOŚCIÓŁ, BIBLIA, SEKTY, WIARA. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin